Шеберлік сыныптары мен концерттік бағдарламалары бар Liceu Jazz-дың оныншы съезі!

Қазан айынан қаңтар айына дейін джаз Лисеу консерваториясы қорының басты оқиғасы болады!
Лисеу консерваториясының қоры Барселонада өткен джаз Фолл-Дамм фестивалімен және Феррер-Салат музыкалық қорының қамқорлығымен 10 жыл бойы қолдап келе жатқан ынтымақтастық шеңберінде бұл мекеме халықаралық деңгейдегі джаздың тағы бір негізгі орталығына айналды.

liceu-jazz-masterclasses-and-concerts.jpg

Концерттер мен шеберлік сыныптарын өткізудің эталондық орнына айналған мекеме биыл 53-ші фестивалін өткізгелі жатыр. Мұнда сіз осы саладағы ең жарқын әртістермен джаз әлеміне ене аласыз.

Бағдарлама шеберлік сыныптарының арқасында халықаралық деңгейдегі әртістермен жақынырақ танысуға мүмкіндік береді. Осы мерейтойлық шығарылымда Мария Шнайдер, Чучо Вальдес, Ричард Бон, Кенни Гаррет, Джефф Баллард, Авишаи Коэн, Якоб Бро, Крис Поттер, Вижай Айер немесе Томатито және басқалардың шеберліктерін тамашалауға болатын 20-ға жуық шеберлік сабақтарын өткізу жоспарланып отыр.

Олардың барлығы бірігіп, керемет композицияны қалыптастырады және соңғы жылдардағы трендті жалғастыра отырып, джаз жанрынан асып түседі: Томатито, Дорантес, Рафаэль Рикени сияқты фламенко шеберлерінің болуы және Фламенка Солеріне арналған гитара кешін өткізу кешке ерекше сән береді, соның арқасында әркім өз талғамына қарай өзіне керегін табады. Осы жылы біз 27-ге жуық концерт өткіземіз, олардың ішінде Мелисса Алдан квартеті, Вижай Айер триосы, Авишай Коэн Big Vicious, Чарли Паркердің Legacy Band, Тед Нэш, Стив Карденас, Бен Эллисон триосы және Джоан Чаморроның «Әртіс портреті» атты екі концерті болады.

Биыл Лисеу консерваториясының «Carta Blanca» тобы Centro Superior оқытушылары Карме Канела (вокал), Оскар Латорре (труба) және джаз және қазіргі заманғы музыка кафедрасының меңгерушісі Гонсало дель Валь (соқпалы) бастаған Консерватория оқытушыларының жетекшілігімен тоғыз концерт ұсынады. Карме Канела гитарист Джурандир Сантанамен бірге өзінің жаңа «Celebrating La Fusa» альбомын ұсынады. Оскар Латорре өзінің «А Pathway to Become» компакт-дискісін, ал Гонсало дель Валь профессорлары Марко Мескида және Дэвид Менгуальмен бірге трубашы Бенет Палетпен бірге өзінің «Cancionero» компакт-дискісін тыңдарман назарына ұсынады. Сондай-ақ Орталықтың тұрақты ұжымдарының төрт концерті өтеді: Liceu Gran Ensemble, Liceu Big Band, Liceu Blam Collective және Liceu Jazz Grup, Centro Superior Liceu-ның 70-тен астам студенті Liceu Jazz іс-шарасы кезінде фестивальдің ресми бағдарламасында өздерінің инновациялық жобаларын ұсынатын музыканттармен тілдесу мүмкіндігіне ие болады. Тони Вакердің жетекшілігімен Liceu Gran ансамблі барабаншы Джефф Баллардпен бірге өнер көрсетеді. Серджи Верженің жетекшілігімен Биг-бэнд Лисеу профессор Габриэль Амаргантпен бірге өнер көрсетеді. Профессорлар Билл МакГенри мен Марк Миралта Liceu Jazz Grup-пен өнер көрсетеді. Ал, Майкл лига басқаратын Liceu Blam жаңа ұжымы профессор Алекс Димен бірге өнер көрсетеді.

Лисеу консерваториясының ресми хаты шеңберінде Лисеу консерваториясынан джаз интерпретациялары мен заманауи музыка саласында 2020-2021 жж. ең жоғары марапат алған Кевин Диастың концертін ерекше атап өткен жөн.