«Ұлы дала сарындары» атты күйлер жинағы жарық көрді

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті, Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Ұлы даланың жеті қыры» мақаласы аясында ҚР Мәдениет және спорт министрлігінің қолдауымен Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясында «Ұлы дала сарындары» атты екі дисктен тұратын күйлер жинағы жарық көрді. Бұл дискте консерваториямыздың «Халық музыкасы» факультеті оқытушыларының орындауындағы домбыра, қыл қобыз, жетіген және шертер сияқты қазақтың дәстүрлі музыкалық аспаптарына арналған шығармалар жинақталған. Жинақтағы күйлерді орындаушылар қатарында Б.Ысқақов, А.Райымбергенов, К.Сахарбаева, А.Үлкенбаева, Е.Басықара, Т.Тоқжанов, М.Әбуғазы, Н.Жақыпбек, Н.Әшіров сынды елімізге белгілі өнер майталмандары бар. Ұйымдастырушылардың айтуынша бұл жинақ студенттер үшін ғана емес, жалпы ұлттық өнерімізді қастерлейтін барша өнерсүйер қауымға арналады.