Консерватория туралы

Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы бүгінгі таңда Қазақстан Республикасындағы жетекші музыкалық оқу орны болып табылады, ол көпжылдық дәстүрлер мен заманауи білім беру технологияларын үйлестіреді. 1944 жылы негізі қаланған консерватория сегіз онжылдық бойы музыкалық өнер саласында жоғары білікті мамандарды даярлап келеді, олардың көпшілігі танымал орындаушылар мен мәдениет қайраткерлеріне айналып, Қазақстанды халықаралық аренада танытып жүр.

2009 жылы консерватория Болон жүйесіне қосылып, оқу бағдарламаларын халықаралық стандарттарға сәйкестендіріп, студенттердің жеке қажеттіліктеріне бағытталған икемді білім беру үлгісін қалыптастырды. Бүгінде біздің бағдарламаларымыз бакалавриаттан бастап докторантураға дейінгі кәсіби даярлықтың барлық деңгейлерін қамтиды.

Консерватория білім беру ықпалын үнемі кеңейтіп, студенттерге бірегей бағдарламаларды ұсынады. Қосымша біліктіліктер – солист, музыкалық сыншы, органист, аудио-визуалды саланың менеджері – біздің түлектердің кәсіби мүмкіндіктерін айтарлықтай кеңейтіп, оларды музыкалық өнердің түрлі салаларында сұранысқа ие етеді.

2019 жылдан бастап консерватория Орталық Азия аймағындағы жетекші оқу орны мәртебесін растап, Еуропалық консерваториялар қауымдастығының (AEC) толыққанды мүшесі болып табылады. Біз Ресей, Өзбекстан, Грузия, Норвегия, Испания, Оңтүстік Корея, Қытай, Түркия және Әзербайжан консерваторияларымен ынтымақтастық туралы меморандумдарға қол қойдық, бұл біздің студенттер мен оқытушыларға жаңа мүмкіндіктер ашып отыр.

Консерваторияның заманауи инфрақұрылымы Үлкен концерт залы, Камералық және Кіші концерт залдары, кең аудиториялар, кітапхана мен медиатека, сондай-ақ Steinway & Sons және Yamaha сияқты әлемдік брендтердің заманауи музыкалық аспаптарын қамтиды. Бұл ресурстар біздің студенттердің толыққанды шығармашылық және кәсіби дамуы үшін барлық қажетті жағдайларды жасайды.

Біздің түлектеріміз – Қазақстанның мақтанышы, олардың есімдері еліміздің шекарасынан тыс жерлерде де танымал. Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы өз миссиясын сенімді түрде жалғастыра отырып, Қазақстанды әлемдік сахнада лайықты түрде танытатын жаңа талантты музыканттар буынын тәрбиелеп келеді.

Консерваторияның ректоры – Тасбергенова Гаухар Қошқарбекқызы.

081A8730.JPG   081A2254.JPG

808309fb984b3102af7519892af9f7b0.jpg   DSC_5531.jpg