Қалиев Сағатбек Сламбекұлы

Байланыс мәліметтері:

Тел:  +7-747-208-19-91

E-mail: sagatbek_kaliyev@mail.ru

Академиялық лауазымы: «Арт менеджмент» кафедрасының меңгерушісі

Ғылыми дәрежесі:  өнер тарихы ғылымдарының кандидаты

Жоғары білім туралы дипломда көрсетілген шифрі мен мамандығының атауы: «Менеджмент».

Штаттағы

1. БІЛІМІ/БІЛІКТІЛІГІ (ЖЫЛЫ, ЕЛ, ОҚУ МЕКЕМЕСІ):

Жоғарғы білім

Біліктілігі: музыкатанушы, мұғалім

Оқу жылы: 1979-1984 жж.

Ел: Қазақстан

Оқу орны: Құрманғазы атындағы ҚҰК

1969-1971 жж. – М.Төлебаев атындағы Семей қалалық музыка училищесінің дайындық курсында оқыды;

1971-1975 жж. – М.Төлебаев атындағы Семей қалалық музыка училищесінде негізгі курсының фортепиано класында оқыды. 1979-1984 жж. Құрманғазы атындағы мемлекеттік консерваториясында екі мамандық: композиция (Профессор Ғ.Жұбанованың класы) және музыкатану бойынша дәріс алды;

1986-1990 жж. – Құрманғазы атындағы мемлекеттік консерваториясында «Музыка теориясы» пәндерінен дәріс беріп, ғылыми-ізденуші стажер болды;

1990-1993 жж. – Құрманғазы атындағы мемлекеттік консерваториясында аспиранты;

1996 ж. – «Формы функционирования кюйев в контексте творческого мышления кюйши» тақырыбында кандидаттық жұмысын қорғады;

Студенттік жылдарында Қазақ радиосында жұмыс істеп, оқумен бірге еңбек жолын жалғастырды.

2. АТАҒЫ, МАРАПАТТАРЫ, СЫЙЛЫҚТАРЫ (ұлттық, халықаралық):

Жыл

Атақтың, марапаттың, сыйлықтың атауы

Ұйым

Ел

1997

«Аманат» бағдарламалар топтамасы үшін «Алтын жұлдыз» телевизиялық байқауының жеңімпазы

2000

«Тағдыр желісі» бағдарламалар топтамасы үшін «Алтын жұлдыз» телевизиялық байқауының жеңімпазы

«Хабар» АҚ

2004

«Аманат дыбыстар мұражайында» бағдарламалар топтамасы үшін «Алтын жұлдыз» телевизиялық байқауының жеңімпазы.

2006

«Ауылдың алты ауызы» бағдарламалар топтамасы үшін Еуразиялық телефорумның топтамасы байқауының Гран-при жүлдегері.

«Хабар» АҚ

Ресей, Мәскеу

2006

«Күміс жаршы» төсбелгісі

Мәдениет қайраткері

Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі

Қазақстан

Қазақстан Республикасы Журналистер Одағы сыйлығының иегері.

Қазақстан Республикасы Журналистер одағы.

«Ақпарат саласының үздігі» төсбелгісі

Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі

«Қазақ журналистикасының қайраткері» медалі

Қазақстан Республикасы Журналистер одағы

Қазақстан

3. ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ (ЖҰМЫС ТӘЖІРИБЕСІ): (ЖЫЛЫ, АЙЫ, МЕКЕМЕ, ЛАУАЗЫМЫ):

1975-1977 жж. – Семей облысы Абай ауданы Қарауыл ауылындағы музыка мектебінің мұғалімі.

1984-1986 жж. – Семей қаласындағы М.Төлебаева атындағы музыка мектебінің мұғалімі.

1986-1994 жж. – Құрманғазы атындағы АТФ АГК кафедрасының оқытушысы.

2019 ж. – Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясының  «Арт-менеджмент» кафедрасының меңгерушісі.

4. ҒЫЛЫМИ ЕҢБЕКТЕРІ, БАСЫЛЫМДАРЫ, ЖАРИЯЛАНЫМДАРЫ:

a)  ЖАРИЯЛАНЫМДАР (ШЕТЕЛДІК ЖӘНЕ ЖЕРГІЛІКТІ):

Жарияланымның атауы

Басылымның атауы, орны, жылы

1

Тәттімбеттің «Қосбасар» күйлеріндегі метро ырғағының кейбір ерекшеліктері және дәстүрлі қазақ музыкасын зерттеу мәселелері.

Республикалық ғылыми-тәжірибелік конференцияның тезистері. Алматы, 1990

2

Шертпе күй шкаласы /Шығыс аймақ// А.В.Затаевич және қазіргі этномузыкатану мәселелері.

Бүкілодақтық ғылыми-практикалық конференция материалдары. Алматы. 1991

3

Күй шығармашылығының зоналығы және вариация мәселелері.

Қазақ музыкасы. Дәстүр мен қазіргі заман. Алматы, 1992

4

Қазақ этномузыкологиясындағы "музыкалық шығарма", "мәтін", "күй", "вариант" ұғымдарына.

КазГосИНТИ: Депозиттелген мақала. Алматы, 1994

5

Арқа шертпе дәстүріндегі аспаптық күй түрлері туралы.

КазГосИНТИ: Депозиттелген мақала. Алматы, 1994

6

Күй-күйші-күй үштігі – шығармашылық процестің негізі ретінде.

Көне күйлерді жүйелеу және іріктеу жұмыстарының өзекті мәселелері: ғылыми-тәжірибелік дөңгелек үстел материалдары. Алматы: Brand Book, 2020

5. КОНФЕРЕНЦИЯЛАРҒА ҚАТЫСУЫ:

Конференция атауы

Ұйымның атауы

Ел

Күні

5

ҚР  (Республикалық, халықаралық)

1

А.В. Затаевич және қазіргі этномузыкатану мәселелері (Бүкілодақтық ғылыми-практикалық конференция).

АҰК атындағы Құрманғазы консерваториясы.

2

Тәттімбет және қазақтың дәстүрлі музыкасын зерттеу мәселесі(ғылыми-практикалық конференция).

АҰК атындағы Құрманғазы консерваториясы

Қазақстан

1990 жылдың 20-30 қарашасы.

3

Қазақ музыкасы: салт-дәстүр және қазіргі заман.

АҰК атындағы Құрманғазы консерваториясы.

4

Көне күйлерді жүйелеу және іріктеу жұмыстарының өзекті мәселелері: ғылыми-тәжірибелік дөңгелек үстел.

М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты.

12 наурыз, 2020 ж.

ТМД елдері

Горковенков оқулары

ЛГИТМиК

Ресей, Ленинград

6. ҒЫЛЫМИ ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҚТАРЫ (ЗЕРТТЕУ САЛАСЫ):

Автор «Электрондық БАҚ саласындағы дәстүрлі жанрларды бейімдеу» атты бағдарламаны (15 жылға әзірленген) жасап, іс жүзінде жүзеге асырған. Осы бағдарлама аясында «дәстүрлер мен заманауи мәдениетті есте сақтау», «дәстүрлі музыкалық контексте мақсатты аудиторияны қабылдау психологиясы мен сегменттеу принциптері», «дәстүрлі музыка мәдениетіндегі ұғымдар мен терминология және олардың қазіргі заманғы музыкалық мәдениеттің қалыптасуына әсері» телевизиялық форматтары», «дәстүрлерді жеткізушілер және олардың көркемдік сананың жаңа үлгісін қалыптастырудағы рөлі» әзірленді. Жоғарыда аталған ғылыми-тәжірибелік зерттеулер аспектісінде автор республикалық жетекші теле-радио арналарда ондаған түпнұсқа жобалар жасады.

7. БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУ (ТАҒЫЛЫМДАМАЛАР, ТРЕНИНГТЕР, СЕМИНАРЛАР, КУРСТАР):

«Білім берудегі менеджмент» (72 сағат). «ТМД елдерінде техникалық білім беруді дамытудың халықаралық қоры» қоғамдық қоры. Астана 2022.