Байжұманова Жұмабике Иргибаевна

E-mail: bayzhumanova.1962@mail.ru

Тел.8-707-910-44-30

Академиялық лауазымы: Аға оқытушы

Мамандық атауы және жоғары білім туралы дипломда көрсетілген код: «Хор дирижері».

Қызметкер

1. БІЛІМІ/БІЛІКТІЛІГІ (ЖЫЛ, ЕЛ, ОҚУ ОРНЫ):

1. Жоғары, 1986 ж. – Қазақстан, Құрманғазы атындағы Алматы Мемлекеттік Консерваториясы.

2. ЖҰМЫС ТӘЖІРИБЕСІ (ЖЫЛЫ, АЙЫ, МЕКЕМЕ, ЛАУАЗЫМЫ):

1. 1986 ж тамыз – 2006 ж. тамыз. Оңтүстік Қазақстан саз колледжі, ұстаз;

2. 2006 ж қазан – 2012 ж. тамыз. КазНИИЗиР, хор басшысы;

3. 2012 ж. қыркуйек – 2013 ж. тамыз. ЖенПУ, оқытушы;

4. 2013 ж. қыркуйек – 2015 ж. тамыз. Балалар өнер мектебі, ұстаз;

5. 2015 ж қыркүйек – тамыз 2020 ж. Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы, "Музыкалық білім және психология" кафедрасы. Оқытушы;

6. 2020 ж қыркүйек – қазіргі уақытқа дейін. Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы; "Музыкалық білім және психология" кафедрасы. Аға оқытушы.

3. БІЛІКТІЛІКТІ АРТТЫРУ (ТӘЖІРИБЕЛЕР, ТРЕНИНГТЕР, СЕМИНАРЛАР, КУРСТАР):

2013 ж., маусым – АҚ филиалы - Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының педагогикалық мамандықтары оқытушыларының біліктілігін арттыру курсы. «Өрлеу» НТСПК «Қазақстан Республикасы білім беру жүйесінің жетекшілері мен ғылыми-педагогикалық қызметкерлерінің біліктілігін арттыру республикалық институты», 240 с.;

2015 ж. – ZhasSstar шығармашыл жастардың халықаралық фестивалі;

2016 ж., ақпан – Біліктілікті арттыру институты. «Психологиялық құзыреттілікті дамытудың инновациялық әдістері»;

25-30 қаңтар, 2016 ж. – семинар-тренинг «Құзыреттілік тәсіл жағдайындағы білім беру бағдарламаларының жаңа дизайны», Қазақстан Республикасы, КНК им. Құрманғазы;

04-12 қараша, 2017 ж. – Доктор Лео Дэйдің вокал, хор және дирижерлық шеберлік сыныбы (АҚШ);

19-23 мамыр 2018 ж.– «Қазіргі білім берудің даму тенденциялары мен парадигмалары», 72 сағат, Каргапольцова Н.А. - Инновациялық білім беру орталығының жетекшісі, педагогика ғылымдарының докторы, Орынбор мемлекеттік университетінің жалпы және кәсіби педагогика кафедрасының профессоры;

30 мамыр – 01.06.2018 ж. – «Ерекше білім беру қажеттіліктері бар студенттерді оқытудағы психологиялық-педагогикалық түзету қағидалары» (инклюзивті білім беру жағдайында) оқу семинары, 18 сағат, No3 университет клиникасы S. D. Асфендияров.

22-24 маусым, 2018 ж. – Б.А.Жаманбаевтың шеберлік сабақтары (Қазақстан), Сергей Е.В. (Ресей), Устинскова Е.А. (Латвия), Тараканова Б.И. (Ресей), Берекешева Г.К. (Қазақстан).

ЛАУРЕАТТАР:

VIII – «Хор дирижері» пәні бойынша «5B010600 – Музыкалық білім» мамандығы бойынша республикалық олимпиада. 2 орын. Ермекбай Мерей.

X – «Музыка мұғалімінің орындау шеберлігі» пәні бойынша «5В010600 - Музыкалық білім беру» мамандығы бойынша республикалық олимпиада. 2 орын. Жанбобеков Сәндібек.

X – «Музыка мұғалімінің орындаушылық шеберлігі» пәні бойынша «5В010600 - Музыкалық білім» мамандығы бойынша республикалық олимпиада. Sh орын. Құрбанбаева Айгүл.

2020 ж. – «Үздік дирижер» байқауы, Алматы, II орын. Асылбекова Гүлім.

2020 ж. – «Үздік дирижер» байқауы, Алматы, III орын. Жүсіпова Гаухар.

2020 ж. – «Үздік дирижер» байқауы, Алматы, III орын. Каржаубекова Дана.

4. ШЕТЕЛДІК ЖӘНЕ ЖЕРГІЛІКТІ БАСЫЛЫМДАР:

Жарияланымның атауы

Басылымның атауы

ISBN, орны, жылы

3

4

Ғылыми мақалаларды, монографиялардағы бөлімдерді, тарауларды жариялау:

1.

Нұрғиса Тілендиевтің музыкалық шығармашылығындағы әскери-патриоттық тақырыптарды түсіндіру

Т.Жүргенов атындағы Қазақ Ұлттык Өнер академиясы, «Нұрғиса Тілендиевтің шығармашылық мұрасы және жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы

ISBN 978-601-265-218-5,

Алматы, 2015 ж.

2.

Хор музыкасы сабағында студенттердің патриотизмін қалыптастыру

АО филиалы «Ұлттық біліктілікті арттыру орталығы «Өрлеу» «Алматы облыстық педагогикалық кадрларды біліктілігін арттыру институты» Республикалық ғылыми-практикалық конференция материалдары, Қазақ хандығының 550 жылдығына орай «Қазақстан Республикасында білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында студенттер арасында патриотизм мен азаматтығын қалыптастыру»

ISBN 978-601-276-441-3, ISBN 978-601-276-442-7. 2- кітап, Алматы, 2015 ж.

3.

Әлеуметтік-мәдени өзгерістер тұрғысынан мұғалім-музыканттың жеке басын дамыту мәселелері

Х.А.Ясауи атындағы МКТУ, IX дәстүрлі Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияның материалдары «Жаңа білім беру жағдайында кәсіптік оқытудың өзекті мәселелері»

ISBN 9965-439-11-7 Түркістан, 2016 ж.

4.

Балалар хорындағы дикцияға арналған жұмыс

Облыстық мәдениет және халық шығармашылығы орталығы, Хор жетекшілері, аудандық және ауылдық мәдениет үйлері үшін аймақтық семинар,. «Хормейстерлердің вокалдық хорларындағы дәстүрлер мен инновациялар»

Шымкент, 2017 ж.

5.

Болашақ педагог-музыканттың шығармашылық әлеуетін қазіргі заманғы инновациялық білім шарттарында дамытудың ақсиологиялық аспектілері

Скопус

2018 ж.

6.

Хордағы дикция

«Қазақстандағы музыкалық білімнің өзекті мәселелері»

10-шы Республикалық пәндік олимпиаданың материалдары ҚР БҒМ «5В010600 – Музыкалық білім беру» мамандығы бойынша

Алматы, 2018 ж.

7.

Музыкалық сабақтарда студенттердің шығармашылық ойлау қабілетін дамыту

Халықаралық ғылыми-практикалық интернет-конференцияның материалдары: «Шығармашылық мамандықтардың мұғалімдерін кәсіби даярлау: іздеу, үрдістер және перспективалар» - «Рухани жанғыру» мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға арналған.

Шымкент, 2018 ж.

Әдістемелік оқу құралдары, материалдар:

1.

Бастауыш мектеп жасындағы балалардың музыка сабағында ән айту дағдыларын қалыптастыруға арналған әдістемелік ұсыныстар

Басып шығарылған

5,6 б.

90 бет

5. КОНФЕРЕНЦИЯЛАРҒА ҚАТЫСУЫ (2010-2016):

Конференцияның атауы

Name of the conference

Мекеме атауы

Name of the organization